Tips & Advies Nieuws - Mijn nieuws

Recentelijk toegevoegde tips & adviezen

BTW - 01.04.2025

Wijzigingen toepassing btw-tarief van 9% bij schilderen en stukadoren vanaf 1 juli 2025

Op 23 december 2024 publiceerde de staatssecretaris van Financiën een update van het besluit over het verlaagde btw-tarief van 9%. Dit besluit bevat twee wijzigingen voor de toepassing van het btw-tarief van 9% bij schilderen en stukadoren van woningen.
Lees meer

BTW - 25.03.2025

Suppletieaangifte btw 2024, voor 1 april 2025 indienen

Als achteraf blijkt dat u te weinig btw heeft afgedragen of juist te veel btw heeft betaald, dan moet u dit corrigeren met een btw-suppletieaangifte.
Lees meer

OVEREENKOMSTEN - 19.03.2025

Concurrentiebeding in overeenkomst met een zzp’er?

Bij arbeidsovereenkomsten met werknemers voor korte of lange duur, is er sprake van een gezagsverhouding. Vaak ziet men in deze overeenkomsten een concurrentiebeding. Dit is om te voorkomen dat de werknemer na zijn dienstverband voor een concurrent gaat werken. Zzp’ers werken juist voor eigen rekening en risico en zijn niet in dienst van een werkgever. Zij wisselen vaak van opdrachtgever. Toch wil er weleens een concurrentiebeding in de overeenkomst van opdracht staan. Dit belemmert de zelfstandige om voor concurrenten van die ene opdrachtgever te werken. Maar mag dat wel?
Lees meer

AUTO - 17.03.2025

Laatste nieuws over zero-emissiezones

Er is al veel te doen geweest over de zero-emissiezones die op 1 januari 2025 door 14 gemeenten zijn ingevoerd (15 gemeenten volgen later). Inmiddels zijn er nieuwe afspraken gemaakt.
Lees meer

SUBSIDIES - 11.03.2025

Flex-e-subsidie voor oplossen netcongestie

Vanaf 1 april 2025 kunnen ondernemers die last hebben van netcongestie in aanmerking komen voor Flex-e-subsidie.
Lees meer

PERSONEEL - 11.03.2025

Loonkostenvoordeel 2024: uiterlijk 14 maart 2025 het juiste vinkje zetten!

Loonkostenvoordelen zijn bedragen per uur die u ontvangt voor bepaalde werknemers die het moeilijker hebben op de arbeidsmarkt. Over 2024 moet u nu nog wel actie ondernemen!
Lees meer
Tips & Advies Nieuws - Mijn nieuws

Meest gelezen tips & adviezen

BELASTINGCONTROLE - 13.02.2025

Meer bekend over afwegingskader bij handhaving fiscus op schijnzelfstandigheid zzp’ers

De Belastingdienst handhaaft vanaf 1 januari jl. weer op schijnzelfstandigheid bij zzp’ers. Dat is u vast niet ontgaan. Hieronder een aantal berichten die daarmee verband houdt.
Lees meer

BESLOTEN VENNOOTSCHAP - 23.01.2025

Gebruikelijk loon dga 2025 niet verhoogd

Als aanmerkelijkbelanghouder (dga) moet u een gebruikelijk loon in aanmerking nemen. Deze wordt vaak ieder jaar verhoogd, maar niet in 2025.
Lees meer

WERKWIJZE BELASTINGDIENST - 29.01.2025

Informatie Belastingdienst over activiteiten op online platformen

Als u in 2024 gebruikmaakte van online platformen, zoals Marktplaats, Vinted en Airbnb, ontvangt u begin 2025 een overzicht van de Belastingdienst van uw activiteiten op deze platformen, zoals de verkoop van (tweedehands) spullen, de verhuur van transportmiddelen of onroerend goed en het leveren van persoonlijke diensten. Hoe zit dat?
Lees meer

Bekijk my Tips & Advies in ...


Geniet van een onbeperkte toegang tot mijn Tips & Advies

Download de app

Cookiebeleid